TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

OPIS: Taniec współczesny dla dzieci i młodzieży łączy w sobie elementy tańca współczesnego, jazzu i teatru tańca. Na lekcjach poznajemy tajniki techniki m.in. Graham i Limona. Zajęcia pozwalają na wyjątkową swobodę wyrażania emocji. Uczestnik ma możliwość kreowania poprzez ruch oraz improwizacji w tańcu. Systematyczne zwiększanie poziomu ćwiczeń pozwala tworzyć coraz bardziej zaawansowane choreografie. Zajęcia wspomagają psychofizyczny rozwój oraz wzrost kreatywności. Co lekcję zwiększa się elastyczność mięśni, ruchliwość stawów, miękkość w ruchach, lepsze poczucie rytmu oraz uwrażliwienie na bodźce muzyczne. Nauczyciel uczy techniki oraz wyrażania siebie nie narzucając przy tym schematów. Każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie. Przygotowujemy uczniów do występów na imprezach organizowanych przez szkoły, różnych uroczystościach, a także do konkursów, gdy dziecko zgłosi chęć uczestnictwa w zawodach.

Pod koniec roku szkolnego zajęcia zwieńczone są pokazem choreograficznym.

Prowadzimy zajęcia także w szkołach.

Przygotowujemy występy dla dzieci do różnych akademii, imprez organizowanych przez szkołę, a także na specjalne okazje. 

WIEK: Lekcje prowadzone w studio i w szkołach są dla dzieci i młodzieży od 8 do 12 lat i od 13 do 17 lat. Podział na grupy nie jest ostateczny, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i umiejętności dziecka. Lekcje prowadzone w przedszkolach przeznaczone są dla uczestników najmłodszych od 5 do 7 lat.

STRÓJ: Strój lub wygodna, oddychająca koszulka, na nogach niezbyt luźne trykoty lub legginsy, stopy bose lub w skarpetkach.

KORZYŚCI:

  • coraz lepsza elastyczność ciała
  • lepsze poczucie rytmu
  • bardzo dobry wpływ na psychofizyczny rozwój 
  • zwiększenie wyobraźni, możliwość kreowania
  • większa ruchomość stawów
 • prosta postawa – wzmacnianie gorsetu mięśniowego
 • poszerzanie zakresu ruchów
 • nauka nowych choreografii i kombinacji ćwiczeń
ZAJĘCIA RUSZAJĄ OD Października

⇒ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ